Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nového s dokumentem?

24. 6. 2011

       Stejně tak, jako datum 24.6. je symbolické pro naše město, tak je pro naše město symbolický i letopočet 1506. Roku 1506 si panství koupili páni z Wierbna a vstupují tak do historie jako BRUNTÁLŠTÍ Z VRBNA. (Polské Wierbno u Svidnice)

     Dnes, od 8:00 hod. od rána jsme seděli v malé učebně jazyků na patře vedle ředitelny Sportovního gymnázia Vrbno pod Pradědem a snažili jsme se dokončit náš dokument. Dokončování dokumentu nám však kvůli mnoha dalším aktivitám, které mi zabraly dvě hodiny.

p6070094.jpg

     Dokument jsme i přes počáteční potíže a srdečné zasmání u nahrávek zvuku stihli dokončit ve 14:00. Na plánovanou premiéru se však nikdo na 15:06 hod. nikdo nedostavil, a tak jsme disk ještě ani mi sami neviděli.

     Nejlépe jsme se asi pobavili, když jsme stříhali záběry našeho gymnázia, ale i občasné přeřeknutí slova ,,hrad´´ za ,,hlad´´ nás pobavilo, zvláště proto, že jsme byli hned po obědě.

     Již během natáčení samotných záběrů a jejich domlouvání, dodržování časových termínů a rozpisů se vyskytla nejrůznější úskalí a potíže. Všechny potíže, nebo alespoň velká část, se nám podařila překonat. Čas, který jsme původně vyčlenili pro základní školu, jsme přenechali gymnáziu, protože se základní škola odmítla zúčastnit a tak je povídání o SG trochu delší, než bylo v plánu. To, co kameramani nestihli natočit, se prostě nafotilo a to, co bylo vyfotografováno navíc, bylo při protřídění vymazáno.

     Celkový výslede měl nakonec menší problém s časem, a to ten, aby se vešel do jedné vyučovací hodiny. I s titulky má dokument asi 47 minut, což nevadí. Hodina se natáhne do přestávky.

     I přes tyto počáteční obtíže se nám podařilo do dnešního večera udělat funkční ,,disk´´, i když cizojazyčné verze jsme ještě nestihli udělat, máme v plánu je vytvořit během následujících měsíců.

     Protože se tedy slavnostní premiéra nekonala 24.6.2011 ve 15:06 hod., tak se bude konat v rámci pracovní schůzky v průběhu vyučování nebo po vyučování.

     Jestli dáme film k uveřejnění na stránky youtube.cz se teprve ukáže po poradách v následujícím týdnu. Samozřejmě Vám informace z porady sdělíme co nejdříve.

 

Za team projektu Vrbno očima studentů

Radek Fabian

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář