Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce SPOLKU PŘÁTELÉ VRBENSKA na rok 2012

1. 12. 2011

         Spolek Přátelé Vrbenska vás zve na tyto akce, které bude v roce 2012 pořádat. Více informací lze získat na www.pratelevrbenska.eu.

 

Květen –                       Výstava fotografií

14.-15. července –        Lesní slavnosti Lapků z Drakova

18. srpna –                    Dlouhá noc Ludvíkov

22. září -                       Česko-polské kulinářské dny

31. prosince -                Silvestrovský sjezd na pekáči

 

         Na květen roku 2012 je připravena jedna z tradic spolku, a to sice pořádání tématických výstav, které jsou zaměřeny na historii Vrbenska. (Výstavy bývaly v období Vrbenských letních slavností a Dnů euroregionu Praděd) Letošní výstava bude prezentovat návštěvníkům Dřevokombinát, lidově známí jako „Dřevas“.

         14. – 15. července 2012 se uskuteční dnes již tradiční Lesní slavnost Lapků z Drakova, kterou snad již ani není potřeba představovat. Uskuteční se již po osmé. Vstupné je dobrovolné a již potřetí se uskuteční pokusná tavba železa středověkou metodou v malé dřevouhelné tavící peci (Dýmačce). Nebude opět chybět ani bohatá tombola. Více informací na www.lapkovezdrakova.estranky.cz

         18. srpna 2012 se uskuteční další tradiční Dlouhá noc v Ludvíkově. Samozřejmě nebude chybět tradiční překonávání světových rekordů v netradičních disciplínách. Celý den a celou noc budou hrát kapely. Letos se opět uskuteční i česko-polský turnaj ve vaření kotlíkového guláše.

         22. září 2012 se uskuteční česko-polské kulinářské dny (den), kde dáme možnost naši veřejnosti poznat „tajemství“ polské kuchyně za pomoci našeho polského partnerského kulinářského spolku „Sami sobie“ z obce Wilamowice Nyskie.

         31.12.2011 bude nejstarší tradice spolku – Silvestrovský pekáč.

Za Spolek Přátelé Vrbenska

Radek Fabian

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář