Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční jarmark

23. 12. 2010

Připravený byl bohatý kulturní program, ochutnávka mlynářského kapra, vánoční štoly, vánočního cukroví a prodej  výrobků žáků. I přes značné zmatky, které provázely jarmark od rána byla velká návštěvnost a lidé nakupovali výrobky žáků za symbolickou cenu. Všechny ochutnávky byly zdarma  a připraven byl i vánoční punč, který se ale ochutnával za úplatu. Doufejme, že se i napřesrok opět jarmark tak vydaří.

 

Mlynářský kapr

Suroviny :

-         Jihočeské máslo

-         Sádlo

-         4 cibule

-         Kapr

-         Pivo 10°

-         Palička česneku

-         Sůl

-         Kmín

 

Postup:

-         Vykuchaného kapra opláchneme od krve a nasolíme.

-         Na pekáček nakrájíme na plátky sádlo a na něj nasypeme na klečka nakrájenou cibuli (1,5 cibule ) a několik stroučků česneku.

-         Na tuto směs položíme nasoleného kapra. ( Zbaveného šupin, orgánů a hlavy. ) Do dutiny vzniklé po vykuchání nakrájíme na plátky máslo. Na něj nakrájíme cibuli a česnek. ( Kolik se do něj vejde. )

-         Na kapra položíme z vrchu  zbytek nakrájené cibule a česneku. Na směs nakrájíme na plátky máslo, posypeme kmínem a celé mírně zalijeme pivem. ( Kapr sebou začal škubat. )

-         Přiklopíme pekáčem a dáme do předehřáté trouby péci. Podléváme pivem a po určité době sejmeme druhý pekáček, aby byl kapr pečený a ne dušený.

-         Podáváme na pekáčku, ze které si každý host odebere.

 Můžeme na kaprat dát i plátky aglické slaniny či špeku.

Dobrou chuť

 

 

Autor: Správce stránek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář